Radio Victoria
Ish-pjesëtari britanik i UÇK-së kërcënon se do ta rrënojë me çekan murin në Mitrovicë
Hofer: Kosova është Serbi
VIDEO-Jugosllavia në sytë e të huajve: Shih se si jetonin njerëzit në vitet e 70-ta
I ‘hoqi’ mandatin, PD kërkon t’i mbyllë Kokëdhimës derën e politikës
Opozita vendos dhjetëra tenda
Qeveria serbe: “Kosova nuk është shtet dhe kurrë nuk do të bëhet”

gjilani

Programi festiv për nderë të 17 Shkurtit -Video

9 vjet shtet. Koncerti festiv për fëmijë ishte madhështor dhe u mbajt në sheshin që e mban emrin e kolosit të kombit, Agim Ramadani.

gjilani

Gjilani brenda shtatë ditëve pranon kërkesat e qytetarëve për investime

Nën udhëheqjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur sot mbledhja e Bordit të Drejtorëve, që është e treta për vitin 2017 dhe është transmetuar drejtpërdrejt në radiot lokale. Kryetari Haziri dhe drejtorët komunalë, kanë prezantuar objektivat…

gjilani

Kryetari Haziri dhe ministrja Bajrami ofruan mbështetje për kompaninë “Fluidi” dhe biznesin e ri “Magjja”

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri së bashku me ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, kanë vizituar sot kompaninë për prodhimin e lëngjeve “Fluidi” dhe biznesin e ri familjar “Magjja” në fshatin Llashticë, të cilët prodhojnë ushqime tradicionale….

U mbyll Festivali i Filmit të Shkurtër “Film Flaka”

gjilani

Festivali i Filmit të Shkurtër “Film Flaka”, ka mbledhur artistë nga të gjitha trevat shqiptare, kurse edhe në natën e dytë të këtij festivali, pati mysafirë, regjisorë e artistë, filmat e të cilëve janë shfaqur në këtë festival. Burim Baftiu,…

gjilani

U mbyll Festivali i Filmit të Shkurtër “Film Flaka”

Festivali i Filmit të Shkurtër “Film Flaka”, ka mbledhur artistë nga të gjitha trevat shqiptare, kurse edhe në natën e dytë të këtij festivali, pati mysafirë, regjisorë e artistë, filmat e të cilëve janë shfaqur në këtë festival. Burim Baftiu,…

Sot fillon manifestimi shumkulturorë “Flaka e Janarit”

gjilani

Nën përkudesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, nis manifestimi tradicional shumëkulturor “Flaka e Janarit 2017” që sivjet i kushtohet heroit Idriz Seferi.  

gjilani

Sot fillon manifestimi shumkulturorë “Flaka e Janarit”

Nën përkudesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, nis manifestimi tradicional shumëkulturor “Flaka e Janarit 2017” që sivjet i kushtohet heroit Idriz Seferi.  

Lutfi Haziri beson se do t’i realizojë projektet e mëdha të parapara për këtë vit

gjilani

“Sot në Komunë ka filluar normalizimi i aktiviteteve dhe i angazhimeve konkrete në përputhje me programin e vitit 2017. Bordi i Drejtorëve ka marrë angazhime konkrete sa i përket rishikimit të prioriteteve dhe planifikimit të prokurimit, si bazë ligjore e…

gjilani

Lutfi Haziri beson se do t’i realizojë projektet e mëdha të parapara për këtë vit

“Sot në Komunë ka filluar normalizimi i aktiviteteve dhe i angazhimeve konkrete në përputhje me programin e vitit 2017. Bordi i Drejtorëve ka marrë angazhime konkrete sa i përket rishikimit të prioriteteve dhe planifikimit të prokurimit, si bazë ligjore e…

Gjilani organizon mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të Agim Rexhepit

gjilani

– Me rastin e ndarjes nga jeta të figurës së shquar politike në Gjilan dhe ish-drejtorit të Drejtorisë Komunale të Arsimit, Agim Rexhepi, nën përkujdesjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur të premten një mbledhje komemorative. Kreu i…

gjilani

Gjilani organizon mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të Agim Rexhepit

– Me rastin e ndarjes nga jeta të figurës së shquar politike në Gjilan dhe ish-drejtorit të Drejtorisë Komunale të Arsimit, Agim Rexhepi, nën përkujdesjen e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur të premten një mbledhje komemorative. Kreu i…

Radio Victoria | Kryesoret News Kryesoret

kryesoret

Ish-gjenerali i ushtrisë serbe Durovic: Një ish-ministër të Kosovës e kishim spiun në UÇK

Ish-gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Durovic, ka zbuluar se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK, të cilat, sipas tij, ishin lehtë të gjindeshin ngase shqiptarët shiteshin për disa qindra marka. Durovic tha: “Kishim spiunë në UÇK…

kryesoret

Serbët kanë një porosi për Nikolic: President, ju shkoni në luftë, neve na lini të qetë

Për të dytën ditë me radhë, gazeta beogradase Blic, në faqen e parë, ka publikuar porosi anti luftë dhe kundërshtim ndaj fjalorit luftënxitës të presidentit serb, Tomislav Nikolic. Pas provokimit që e shkaktuan vetë zyrtarët serbë, me një tren që…

kryesoret

Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm

Tuneziani Anis Amri, i dyshuari kryesor për sulmet në panairin e Krishtlindjeve në Berlin ka përdorur 14 identitete të ndryshme, sipas policisë gjermane. 23-vjeçari u vra nga policia në Milano disa ditë pas sulmit në Berlin, ai kishte mbërritur në…

Suspendohet kapiteni kufitar, shkak vizita e Gjuriqit

kryesoret

shtë suspenduar sot nga puna kapiteni i Policisë së Kosovës në njësitin kufitar, Zvezdan Spasojeviq. Suspendimi ka ardhur si pasojë e vizitës së drejtorit të zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, i cili ditë më parë ka…

kryesoret

Suspendohet kapiteni kufitar, shkak vizita e Gjuriqit

shtë suspenduar sot nga puna kapiteni i Policisë së Kosovës në njësitin kufitar, Zvezdan Spasojeviq. Suspendimi ka ardhur si pasojë e vizitës së drejtorit të zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, i cili ditë më parë ka…

Molliqaj ka një shpjegim për aktakuzën ndaj aktivistëve të VV-së

kryesoret

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, në një konferencë për media e ka quajtur krejtësisht të pabazë aktakuzën për terrorizëm të aktivistëve të subjektit që përfaqëson, duke e cilësuar si tentativë për ta shpëtuar Policinë e Kosovës. Ai ka…

kryesoret

Molliqaj ka një shpjegim për aktakuzën ndaj aktivistëve të VV-së

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, në një konferencë për media e ka quajtur krejtësisht të pabazë aktakuzën për terrorizëm të aktivistëve të subjektit që përfaqëson, duke e cilësuar si tentativë për ta shpëtuar Policinë e Kosovës. Ai ka…

SHBA-të sjellin 1.600 tanke në Holandë për shkak të agresionit rus

kryesoret

SHBA-të do të dërgojnë 1.600 tanke në një magazinë në Holandë, si pjesë e forcimit të sistemit të mbrojtjes evropiane dhe demonstrimin e forcës së NATO-s për shkak të rritjes së agresionit rus. Zyrtari ushtarak, Ben Hodges, tha se ai…

kryesoret

SHBA-të sjellin 1.600 tanke në Holandë për shkak të agresionit rus

SHBA-të do të dërgojnë 1.600 tanke në një magazinë në Holandë, si pjesë e forcimit të sistemit të mbrojtjes evropiane dhe demonstrimin e forcës së NATO-s për shkak të rritjes së agresionit rus. Zyrtari ushtarak, Ben Hodges, tha se ai…

Arreston edhe 14 policë në Jug të Mitrovicës

kryesoret

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe 21 policë në veri të vendit dhe 14 të tjerë nga stacioni i Policisë në jugun e këtij qyteti. Kështu thonë burime të KosovaPress-it, sipas së cilave, ata dyshohet se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare,…

kryesoret

Arreston edhe 14 policë në Jug të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe 21 policë në veri të vendit dhe 14 të tjerë nga stacioni i Policisë në jugun e këtij qyteti. Kështu thonë burime të KosovaPress-it, sipas së cilave, ata dyshohet se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare,…

sport

BLIC-Beograd-Medale e artë për shtetin e vetshpallur Kosovë

Gazeta më e lexuar beogradase “Blic” shkruan se shteti i  vetquajtur Kosovë fitoi medalën e artë në Olimpiadë. Në vazhdim thuhet se ajo ishte edhe favorite në këtë kategori.

sport

Kosova me medale të artë

Majlinda Kelmendi e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka bërë krenar gjithë shqiptarët….

sport

Historike, Majlinda kualifikohet në finale – siguron medaljen e argjendtë

Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Lojërave Olimpike Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ia ka siguruar Kosovës medaljen e argjendtë pas kualifikimit në finale të ‘Rio 2016’, transmeton Gazeta Express. Majlinda mposhti në…

UEFA letër Kosovës, e njofton për gjyqtarët

sport

Para pak ditësh, Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga UEFA, në të cilën jepen udhëzime për gjyqtarët kosovarë dhe instruktorët e tyre. Pos tjerash, UEFA ka kërkuar që për fillim të trajnohen tre gjyqtarë (një…

sport

UEFA letër Kosovës, e njofton për gjyqtarët

Para pak ditësh, Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga UEFA, në të cilën jepen udhëzime për gjyqtarët kosovarë dhe instruktorët e tyre. Pos tjerash, UEFA ka kërkuar që për fillim të trajnohen tre gjyqtarë (një…

FIFA sot vendosë për pranimin e Kosovës

sport

FIFA sot do të vendosë nëse do të pranojë Kosovën në këtë organizatë. Federata Botërore e Futbollit (FIFA) sot do të mbaj ditën e dytë të Kongresit të 66’ të saj, ku ndër të tjera do të vendosë edhe për…

sport

FIFA sot vendosë për pranimin e Kosovës

FIFA sot do të vendosë nëse do të pranojë Kosovën në këtë organizatë. Federata Botërore e Futbollit (FIFA) sot do të mbaj ditën e dytë të Kongresit të 66’ të saj, ku ndër të tjera do të vendosë edhe për…

Kosova në UEFA, lajm që shokoi Serbinë

sport

Mediat serbe publikuan lajmin për pranimin e Kosovës në UEFA. Papagajtë serbë, këtë lajm e pritën të shokuar. Përdorën shprehjet “skandal”, “e ashtuquajtura”, “megjithatë, Kosova në UEFA”. Gazeta online “Veçernje novosti” lajmin e titullon:SKANDAL U BUDIMPEŠTI: UEFA ipak primila tzv….

sport

Kosova në UEFA, lajm që shokoi Serbinë

Mediat serbe publikuan lajmin për pranimin e Kosovës në UEFA. Papagajtë serbë, këtë lajm e pritën të shokuar. Përdorën shprehjet “skandal”, “e ashtuquajtura”, “megjithatë, Kosova në UEFA”. Gazeta online “Veçernje novosti” lajmin e titullon:SKANDAL U BUDIMPEŠTI: UEFA ipak primila tzv….

Tomislav Karadzic humb kontrollin pas pranimit të Kosovës në UEFA

sport

Tomislav Karadzic pas pranimit të Kosovës në UEFA, ka thënë se ky vendim është fatal për sportin. Vendimi i Kongresit të UEFA’s me 28 vota pro dhe 24 vota kundër, ka shpallur republikën e vetëshpallur të Kosovës pjesë e UEFA’s….

sport

Tomislav Karadzic humb kontrollin pas pranimit të Kosovës në UEFA

Tomislav Karadzic pas pranimit të Kosovës në UEFA, ka thënë se ky vendim është fatal për sportin. Vendimi i Kongresit të UEFA’s me 28 vota pro dhe 24 vota kundër, ka shpallur republikën e vetëshpallur të Kosovës pjesë e UEFA’s….

Muzicienti Patris Berisha ka qenë së fundmi subjekt i spekulimeve të vazhdueshme në media, kjo për shkak të lidhjes së tij me këngëtaren kontraverse, Altuna Sejdi – Tuna. Këngëtarja që po pret fëmijën e parë me muzicientin i cili më…

Dikur ka qenë një muzikant, më pas u kthye në aktor. Sipas “The Guardian”,  Dwayne “the Rock” Johnson është aktori më i paguar në botë. Kjo është surprizuese sepse mendohej që aktori më i paguar të ishte një ndër ata…

Dafina Zeqiri së fundmi ka bërë një “rishikim” në videoklipet e saj të dikurshme. Siç duket, videoklipi “Dangerously In Love” ku Dafina shfaqej me ish të dashurin e saj, Krenar Çoçaj me të cilin ishin të lidhur vite me rradhë…

Tuna ndryshon pamjen e saj (Foto)

vip

Këngëtarja Tuna Sejdi, gjithmonë i ka qëndruar besnike stilit të saj. Mirëpo, herë pas here, ajo freskon pamjen e saj duke i prerë flokët dhe duke i ngjyrosur ato, transmeton Indeksonline. Një ndryshim të lehtë, këngëtarja e ka bërë përsëri…

vip

Tuna ndryshon pamjen e saj (Foto)

Këngëtarja Tuna Sejdi, gjithmonë i ka qëndruar besnike stilit të saj. Mirëpo, herë pas here, ajo freskon pamjen e saj duke i prerë flokët dhe duke i ngjyrosur ato, transmeton Indeksonline. Një ndryshim të lehtë, këngëtarja e ka bërë përsëri…

Jahjaga e pa punë, po e shijon jetën e natës

vip

Në paraqitjen e fundit publike si presidente, Atifete Jahjaga, pati thënë se do t’i jep vetës një pushim të gjatë pas lodhjes pesë vjecare në krye të shtetit. Dhe ashtu po vepron. Ish presidnetja e Kosovës, po shihet herë pas…

vip

Jahjaga e pa punë, po e shijon jetën e natës

Në paraqitjen e fundit publike si presidente, Atifete Jahjaga, pati thënë se do t’i jep vetës një pushim të gjatë pas lodhjes pesë vjecare në krye të shtetit. Dhe ashtu po vepron. Ish presidnetja e Kosovës, po shihet herë pas…

Çka po ndodh me Eda Zari?

vip

a Zari është një këngëtare e muzikës jazz e cila njihet për muzikën që kultivon në shtetin zviceran, e që ka kryesisht motive shqiptare. Shpesh publikon fotografi  në Instagram të cilat kanë të bëjnë me koncertet e saja që i mban anembanë…

vip

Çka po ndodh me Eda Zari?

a Zari është një këngëtare e muzikës jazz e cila njihet për muzikën që kultivon në shtetin zviceran, e që ka kryesisht motive shqiptare. Shpesh publikon fotografi  në Instagram të cilat kanë të bëjnë me koncertet e saja që i mban anembanë…

E dashura e Jason Derulo, nëna që të çmend

vip

Kjo bukuroshe nuk turpërohet kur vjen puna ta ekspozoi trupin e saj  “bombastik”. Modelja dhe aktorja me prejardhje nga Filipinet Daphne Joy, ka ekspozuar trupin e saj në një palë bikini një pjesësh të kuqe gjatë një pushimi në plazhet…

vip

E dashura e Jason Derulo, nëna që të çmend

Kjo bukuroshe nuk turpërohet kur vjen puna ta ekspozoi trupin e saj  “bombastik”. Modelja dhe aktorja me prejardhje nga Filipinet Daphne Joy, ka ekspozuar trupin e saj në një palë bikini një pjesësh të kuqe gjatë një pushimi në plazhet…

ekonomi

Hamiti: Me marrëveshjen për Telekomunikacionin, Telekomit serb i falet borxhi prej 1 milard e 202 milionë euro

Eksperti i Telekomunikacionit Ismet Hamiti, me një letër të hapur, i ka shkruar Kryeprokurorit të Kosovës lidhur me negociatat e Kosovës e të Serbisë dhe marrëveshjen për telekomunikacion të cilën ai e ka paraqitur si krim për të cilin kërkon…

ekonomi

Thellohet kriza ekonomike në Rusi

Në vlerësimin e publikuar nga ekspertët në web faqen e Shkollës së Lartë të Ekonomisë, një ndër universitetet kryesore në Rusi, thuhet se ekonomia ruse ende nuk ka treguar sinjalet se ka dalë nga kriza. Në vlerësim thuhet se të…

ekonomi

Kosova për çdo vit pranon nga diaspora deri 700 milionë euro

Diaspora ka qenë dhe do të vazhdon të mbetet e një rëndësie të veçantë për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Kështu u tha në konferencën “Diaspora-investimet dhe punësimi” që po mbahet në Prishtinë. Pos prezantimit të projekteve për investime, në konferencë…

KEK-u dhe KESCO-ja kërkojnë shtrenjtim të energjisë për rreth 15 për qind

ekonomi

Tarifat e energjisë elektrike do të shtrenjtohen për rreth 15 për qind nëse Zyra e Rregullatorit të Energjisë ia miraton kërkesat e KEK-ut dhe KESCO-s për të hyrat maksimale për vitin 2016, shkruan sot Koha Ditore. Kjo përqindje është kalkuluar…

ekonomi

KEK-u dhe KESCO-ja kërkojnë shtrenjtim të energjisë për rreth 15 për qind

Tarifat e energjisë elektrike do të shtrenjtohen për rreth 15 për qind nëse Zyra e Rregullatorit të Energjisë ia miraton kërkesat e KEK-ut dhe KESCO-s për të hyrat maksimale për vitin 2016, shkruan sot Koha Ditore. Kjo përqindje është kalkuluar…

Shërbimet bankare, tkurrin xhepin e qytetarit

ekonomi

Bankat komerciale në Kosovë, po gjejnë mënyra të ndryshme për përfitime. Përderisa, disa banka ka kohë që kanë shtrenjtuar tarifat për shërbime për klientët e tyre, disa nga to ditëve të fundit kanë marrë një vendim të tillë. Për të…

ekonomi

Shërbimet bankare, tkurrin xhepin e qytetarit

Bankat komerciale në Kosovë, po gjejnë mënyra të ndryshme për përfitime. Përderisa, disa banka ka kohë që kanë shtrenjtuar tarifat për shërbime për klientët e tyre, disa nga to ditëve të fundit kanë marrë një vendim të tillë. Për të…

Bllokimi i prodhimeve shqiptare nga Maqedonia dëmton marrëdhëniet mes dy vendeve

ekonomi

Bllokimi i prodhimeve shqiptare nga pala maqedonase mund të dëmtojë këmbimin tregtar midis dy vendeve. Për këtë është i vetëdijshëm ministri i Ekonomisë në Maqedoni, Bekim Neziri, i cili tha se Shqipëria ka të drejtë të zbatojë masa reciprociteti nëse…

ekonomi

Bllokimi i prodhimeve shqiptare nga Maqedonia dëmton marrëdhëniet mes dy vendeve

Bllokimi i prodhimeve shqiptare nga pala maqedonase mund të dëmtojë këmbimin tregtar midis dy vendeve. Për këtë është i vetëdijshëm ministri i Ekonomisë në Maqedoni, Bekim Neziri, i cili tha se Shqipëria ka të drejtë të zbatojë masa reciprociteti nëse…

BQK: Qeveria zvogëloi investimet kapitale, rriti pagat dhe mëditjet

ekonomi

Borxhi publik, në gjashtëmujorin e këtij viti , ka arritur në 649.1 milionë euro nga 554.5 milionë euro , sa ishte në tremujorin e dytë të vitit paraprak. Kjo rritje prej 17.1 për qind e borxhit publik, i atribuohet kryesisht…

ekonomi

BQK: Qeveria zvogëloi investimet kapitale, rriti pagat dhe mëditjet

Borxhi publik, në gjashtëmujorin e këtij viti , ka arritur në 649.1 milionë euro nga 554.5 milionë euro , sa ishte në tremujorin e dytë të vitit paraprak. Kjo rritje prej 17.1 për qind e borxhit publik, i atribuohet kryesisht…

politike

Hofer: Kosova është Serbi

Kosova është pjesë e Serbisë, ka thënë nënkryetari i Partisë së Lirisë në Austri, Norbert Hofer, i cili ka humbur rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kundrejt kandidatit të pavarur, Aleksander van der Belen. “Veprimet e njëanshme, sa i përket…

politike

Analisti nga Rusia: SHBA-ja plane për vendosjen e anti-raketorëve në Kosovë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke planifikuar plane për Ballkanin, e në veçanti për Kosovë, kështu ka deklaruar analisti nga Rusia, Petr Iskenderov Ai beson se Amerika do të vendos një mburojë raketore në Evropë, e që saktësisht do…

politike

Albin Kurti: Kerryt s’i intereson se kush bëhet President i Kosovës

Ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për vizitën në Tiranë të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, tha se SHBA brengoset për gjendjen në Kosovë dhe tha se populli i Kosovës është mirënjohës për mbështetjen amerikane. Sidoqoftë, ai…

Diktatori inauguron sistemin e ri të metrosë

politike

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un u fotografua duke inauguruar sistemin e ri të metrosë në kryeqytetin e vendit. Ai dukej i lumtur në ndenjëset e reja prej lëkure, por askush nuk guxonte të ulej. Po ashtu diktatori vizitoi…

politike

Diktatori inauguron sistemin e ri të metrosë

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un u fotografua duke inauguruar sistemin e ri të metrosë në kryeqytetin e vendit. Ai dukej i lumtur në ndenjëset e reja prej lëkure, por askush nuk guxonte të ulej. Po ashtu diktatori vizitoi…

Erdogan: Nuk lejojmë të okupohet Siria veriore prej kurdëve

politike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do t’i lejojë kurdët që ta marrin kontrollin në pjesën veriore të Sirisë. Gjatë fjalimit të mbrëmshëm në pjesën jugore të Turqisë, Erdogan e ka dënuar përfshirjen e qytetit sirian,…

politike

Erdogan: Nuk lejojmë të okupohet Siria veriore prej kurdëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk do t’i lejojë kurdët që ta marrin kontrollin në pjesën veriore të Sirisë. Gjatë fjalimit të mbrëmshëm në pjesën jugore të Turqisë, Erdogan e ka dënuar përfshirjen e qytetit sirian,…

Fundi i iluzionit të Berlinit për Ramën si lider ballkanik

politike

Kush i rikthehet kujtimeve të 12 muajve më parë dhe taborit të mediave që ndoqën pas kryeministrin, do të kujtohet edhe për zhurmën e madhe se Edi Rama qe i përzgjedhuri i Angela Merkelit, se ai qe stari i atij…

politike

Fundi i iluzionit të Berlinit për Ramën si lider ballkanik

Kush i rikthehet kujtimeve të 12 muajve më parë dhe taborit të mediave që ndoqën pas kryeministrin, do të kujtohet edhe për zhurmën e madhe se Edi Rama qe i përzgjedhuri i Angela Merkelit, se ai qe stari i atij…

Nuk ka xhami, Sllovakia refuzon emigrantët myslimanë

politike

Sllovakia do të pranojë 200 azilkërkues nga Siria sipas planeve të zhvendosjes të BE-së, por ata do të jenë të gjithë të krishterë. Ministria e Brendshme sllovake ka thënë se do t’i ndalojë myslimanët sepse ata do ta kenë të…

politike

Nuk ka xhami, Sllovakia refuzon emigrantët myslimanë

Sllovakia do të pranojë 200 azilkërkues nga Siria sipas planeve të zhvendosjes të BE-së, por ata do të jenë të gjithë të krishterë. Ministria e Brendshme sllovake ka thënë se do t’i ndalojë myslimanët sepse ata do ta kenë të…