Radio Victoria

Kryesoret

Thaçi: Mund t’i mbledhim 1 milion njerëz ne shesh, opozita s’mund të na shantazhojë

Thaçi: Mund t’i mbledhim 1 milion njerëz ne shesh, opozita s’mund të na shantazhojë
0
SHARES

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi, ka kritikuar sot veprimet e opozitës dhe dhunën që po e përdorin nëpër protesta.Zëvendëskryeministri ka folur edhe për zgjedhjen e presidentit, ndërsa premtoi se zgjedhja do të bëhet sipas kushtetutës.

Por kushtetuese, sipas Thaçit nuk janë reagimet e opozitës. Madje ato, i quajti antiligjore dhe anti-transparente.

“Proceset nuk mund të ndalen nga reagimet mllefoseshe pasi që metodat dhe kauzat e opozitës janë të gabuara. Me këtë mënyrë dhe dhunën e përdorur ata po e ndihmojnë PDK dhe LDK –në, por po e dëmtojnë shtetin. Për dy ditë ne mund t’i mbledhim 1 milion njerëz në sheshet e Kosovës dhe se nuk do të tërhiqemi para shantazheve të kujtdo qoftë”, tha Thaçi.


Lajmi i mëparshëm
Kryetari Haziri prezanton kalendarin e punës për vitin 2016
Lajmi i mëtejshëm
Rrahje mes grupeve në Gjilan, dy të lënduar rëndë

Latest Comments