Radio Victoria

VIP

Aktori më i paguar në botë

Aktori më i paguar në botë
0
SHARES

Dikur ka qenë një muzikant, më pas u kthye në aktor. Sipas “The Guardian”,  Dwayne “the Rock” Johnson është aktori më i paguar në botë.

Kjo është surprizuese sepse mendohej që aktori më i paguar të ishte një ndër ata aktorë që i kanë dedikuar filmit gjithë jetën e tyre.  Por ai ka punuar me shumë mençuri, që në fillimet e tij ka qenë pjesëmarrës në shumë filma të ndryshëm.

Johnson është një aktor mjaft i pëlqyer dhe shumë aktiv në rrjetet sociale.  Aktori ka 8 milionë ndjekës në Instagram, disa ndjekës më pak se Kylie Jenner.


Lajmi i mëparshëm
Zmbrapset kryeministri
Lajmi i mëtejshëm
Ja video inqizimi i terorit në Francë

Latest Comments