Radio Victoria

Qendrore

Ish-pjesëtari britanik i UÇK-së kërcënon se do ta rrënojë me çekan murin në Mitrovicë

Ish-pjesëtari britanik i UÇK-së kërcënon se do ta rrënojë me çekan murin në Mitrovicë
0
SHARES

Ish-ushtari i UÇK-së, Jon Harrison, është shprehur kundër ndërtimit të murit në afërsi të urës së Ibrit në Mitrovicë.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Harrison ka shkruar se muri do të jetë cak i raketave RPG dhe se është poshtërim për Kosovën, transmeton Koha.net.

“Më vjen mirë të shoh se serbët kanë ndërtuar një mur në Mitrovicë… do të jetë cak i RPG-ve. Seriozisht, ky mur është poshtërim dhe shpresoj se shërbimet e sigurisë së Kosovës do të analizojnë anën tjetër të murit. Nuk është shaka kjo punë”, ka shkruar Harrison.

“Ligji do të vendos se muri është ilegal dhe jam i sigurt se me forcë do të hiqet, nëse jo do të vijë vetë me një çekan”, ka shkruar në fund ish-ushtari i UÇK-së.


Lajmi i mëparshëm
Lufti Haziri i çon mesazh Zenun Pajazitit: Mos u fsheh pas zagarëve
Lajmi i mëtejshëm
Hamiti: Me marrëveshjen për Telekomunikacionin, Telekomit serb i falet borxhi prej 1 milard e 202 milionë euro

Latest Comments