Radio Victoria

December 2016

Komuna e Ranillugut ka shpallur një tender në vlerën  e 1 mijë e 780 eurove, për furnizimin me kalendar dhe galentari për zyre. Kompania “Teuta”, e ka fituar tenderin, por ka qenë edhe e vetmja në garë, pa pasur asnjë…

Këta janë emrat më të çuditshëm të fshatrave shqiptare në Kosovë dhe Shqipëri Këta emra janë aq të çuditshëm dhe  qesharak sa që banorët që jetojnë në këto fshatra ju vijen turp t`i përmendin nga vijnë.  Ja emrat: Vithkuqi –…

Muzicienti Patris Berisha ka qenë së fundmi subjekt i spekulimeve të vazhdueshme në media, kjo për shkak të lidhjes së tij me këngëtaren kontraverse, Altuna Sejdi – Tuna. Këngëtarja që po pret fëmijën e parë me muzicientin i cili më…

Të paktën 38 të vdekur dhe qindra të plagosur eshte bilanci pas një shpërthimi dje ne mbrëmje në afërsi të stadiumit ”Vodafone Arena” në Stamboll. Ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë Suleyman Soylu ka deklaruar se “dyshohet se ka…