Radio Victoria

April 2017

Sulmi amerikan në bazën ushtarake në Siri paraqet “sulmin e parë të madh të Donald Trump”, është tema qendrore në gjithë planetin dhe ngjarja e cila brenda natës ka ndarë botën. Anijet ushtarake amerikane pas urdhrit të Trump, lansuan 59…

Pentagoni deklarohet për sulmet që i nisi SHBA’ja ndaj Sirisë, ndaj forcave ushtarake siriane në mëngjesin e së premtes. Pentagoni thotë se i ka shkatërruar dhe dëmtuar aeroplanët ushtarakë të forcave siriane, njofton The Guardian, transmeton Gazeta Express. “Ne jemi…

Ka nisur në Gjilan koferenca një ditore me temën, “Gjilani si shembull i qytet​arisë me zero kriminalitet fatal për motive të ulta për mëse tri vite”, e cila është organizuar nga kryetari Lutfi Haziri dhe ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi,…

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë sot homazhe tek varrezat e shtatë martirëve të fshatit Llovcë, të ekzekutuar nga forcat paramilitare serbe 18 vite më parë. Me këtë rast, kryetari Haziri ka thënë se ky është një…