Radio Victoria

Kryesoret, Politike

Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri

Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri
0
SHARES

Pentagoni deklarohet për sulmet që i nisi SHBA’ja ndaj Sirisë, ndaj forcave ushtarake siriane në mëngjesin e së premtes.
Pentagoni thotë se i ka shkatërruar dhe dëmtuar aeroplanët ushtarakë të forcave siriane, njofton The Guardian, transmeton Gazeta Express.

“Ne jemi duke i vlerësuar rezultatet e sulmit ajror dhe indikacionet fillestare nga këto sulme. Janë dëmtuar dhe shkatërruar rëndë aeroplanët sirianë dhe infrastruktura në aeroportin Shayrat. Kemi reduktuar aftësinë e qeverisë siriane për të sulmuar sërish me armë kimike”, thotë Pentagoni.


Lajmi i mëparshëm
Nis koferenca regjionale me temën “Gjilani si shembull i qytetarisë me zero kriminalitet fatal…”
Lajmi i mëtejshëm
Raketat e Trump ndajnë botën –çka pas “Tomahauk”?

Latest Comments