Radio Victoria

Kryesoret, Qendrore

Raketat e Trump ndajnë botën –çka pas “Tomahauk”?

Raketat e Trump ndajnë botën –çka pas “Tomahauk”?
0
SHARES

Sulmi amerikan në bazën ushtarake në Siri paraqet “sulmin e parë të madh të Donald Trump”, është tema qendrore në gjithë planetin dhe ngjarja e cila brenda natës ka ndarë botën.

Anijet ushtarake amerikane pas urdhrit të Trump, lansuan 59 raketa “Tomahauk” si përgjigje ndaj sulmit në Idlib, në të cilin pësuan dhjetëra civilë.

Sipas zyrtarëve amerikanë, është sulmuar baza prej nga kanë fluturuar aeroplanët, të cilët shkrepën raketa në Han Sheik dhe me këtë rast përdorën armë kimike.


Lajmi i mëparshëm
Pentagoni jep rezultatet e para pas sulmit ajror në Siri
Lajmi i mëtejshëm
Kosovari: Nuk doja ta vrisja boshnjakun, revolja është shkrepur pa dashje

Latest Comments