Radio Victoria

Politike, Qendrore

Gjuriq sot flet për gjendjen e dialogut Kosovë – Serbi

Gjuriq sot flet për gjendjen e dialogut Kosovë – Serbi
0
SHARES

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, do të flasë sot në Institutin për Politikë Ndërkombëtare dhe Ekonomi në kuadër të Forumit të Ambasadorit, për gjendjen aktuale të dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit.

Forumi i Ambasadorëve është një konferencë diplomatike që mbahet një herë në dy muaj,  organizuar nga Instituti për Politika Ndërkombëtare dhe Ekonomi, dhe është një mundësi për përfaqësuesit e korit diplomatik dhe të ftuar të tjerë të shquar të diskutojnë për çështjet aktuale socio-politike, përcjell Klan Kosova.
Në forumin e sotëm pritet të marrin pjesë afro dyzet ambasadorë dhe përfaqësues të tjerë të huaj diplomatikë në Beograd, raporton Tv Most.


Lajmi i mëparshëm
Video-Gjykimi i Qemajl Mustafës në Sallën e Asamblesë
Lajmi i mëtejshëm
Albin Kurti 'godet' Shpend Ahmetin

Latest Comments