Radio Victoria

Kryesoret

Rusia zhvendos artilerinë e rëndë në kufirin me Korenë e Veriut, prag lufte?

Rusia zhvendos artilerinë e rëndë në kufirin me Korenë e Veriut, prag lufte?
0
SHARES

Rusia raportohet se po lëvizë pajisje të rënda ushtarake drejt kufirit me Korenë e Veriut.

Mediat lokale në lindjen e largët të Rusisë thonë se banorët kanë parë konvoje ushtarake, që prej fundjavës, që kanë udhëtuar drejt kufirit me Korenë e Veriut.

Një video e postuar nga ueb faqja DVHab.ru, tregon se si një tren transportonte pajisje ushtarake, përfshirë sisteme anti-raketore, duke udhëtuar përmes Khabarovsk drejt Vladivostok, që është 100 milje larg kufirit.


Lajmi i mëparshëm
Këso provokimi nuk ka pasur më parë në emision Ermali, ja çfarë veprimi bëri Gjyste Vulaj
Lajmi i mëtejshëm
Stefan Gajiç: Ja plani sekret i Bullgarisë dhe Shqipërisë për ndarjen e Maqedonisë

Latest Comments