Radio Victoria

Kryesoret

Themeluesi i VMRO-së i bën thirrje Gruevskit: Jep dorëheqje

Themeluesi i VMRO-së i bën thirrje Gruevskit: Jep dorëheqje
0
SHARES

Një nga themeluesit e VMRO-së, njëherësh edhe kryetar i Forumit të Patriotëve Mendjelirë, Vlladimir Zmejkovski, i ka bërë thirrje Nikola Gruevskit të dorëhiqet nga kryesia e kësaj partie.

Ai gjithashtu e akuzon Gruevskin për lojëra të pista, kriminalizim të shërbimeve që lejuan të ndodhin Smilkova, Kumanova, Kalaja e Shkupit.

Zmejkovski e ka quajtur Gruevskin lider të vetëshpallur dhe që ikën në Vjenë si një frikacak ndërkohë që duhej të ishte prezent në Kuvend, ndaj Gurevski dhe Ivanov, sipas tij, duhet të japin dorëheqjen.


Lajmi i mëparshëm
LDK thotë se nga sot s'e njeh Thaçin President
Lajmi i mëtejshëm
Vjen lajmi i parë i keq për Kosovën pas shpërbërjes së Kuvendit

Latest Comments