Radio Victoria

Kryesoret

VIDEO-Pacolli: Me LDK’në koalicion, vetëm nëse unë jam kandidat për kryeministër

VIDEO-Pacolli: Me LDK’në koalicion, vetëm nëse unë jam kandidat për kryeministër
0
SHARES

Pas rrëzimit të Qeverisë sot, me ç’rast edhe filloi numërimi i 45 ditëve brenda së cilave duhet mbajtur zgjedhjet, kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka folur për koalicionet para dhe pas zgjedhjes që ai planifikon të bëjë.
Pacolli ka treguar nëse deri më tani ka kontaktuar me partitë tjera për mundësinë e koalicioneve parazgjedhore.

Kreu i AKR’së bën të ditur nëse ka ndonjë parti me të cilën ai në asnjë rrethanë nuk pranon të shkojë në zgjedhje.

Pacolli ka shpjeguar se cili është qëndrimi i tij për Lidhjen Demokratike dhe cilat janë kushtet e tij për këtë parti, që do të mundësonin një marrëveshje mes tyre.


Lajmi i mëparshëm
Lutfi Haziri befason me deklaratën për koalicionet e mundshme parazgjedhore të LDK-së
Lajmi i mëtejshëm
Presidenti e nënshkruan dekretin për shpërndarjen e Parlamentit (Dokument)

Latest Comments