Radio Victoria

Kryesoret

Vjen lajmi i parë i keq për Kosovën pas shpërbërjes së Kuvendit

Vjen lajmi i parë i keq për Kosovën pas shpërbërjes së Kuvendit
0
SHARES

Pas rrëzimit të qeverisë Mustafa me 79 vota pro, 34 kundër dhe 3 abstenim në KIvend, ka ardhur lajmi i parë i keq për qytetarët e Kosovës.

Pas reagimeve të ambasadave në Kosovë, ka ardhur edhe reagimi i Natalia Apostlova, shefes së zyrës së Bashkimit Evropian, e cila në një prononcim për RTV21, është shprehur se me zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës është shtyrë edhe liberalizimi i vizave i shumë pritur për qytetarët e Kosovës.

Ndërkohë presidenti Thaçi ka ftuar partitë për të diskutuar mbi mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme të cilat priten të zhvillohen në qershor.


Lajmi i mëparshëm
Themeluesi i VMRO-së i bën thirrje Gruevskit: Jep dorëheqje
Lajmi i mëtejshëm
Mobilizim i jashtëzakonshëm po mbretëron në LDK-në e Gjilanit

Latest Comments