Radio Victoria

Gjilani

VIDEO-Gjilan, PD del nga koalicioni me LDK-në

VIDEO-Gjilan, PD del nga koalicioni me LDK-në
0
SHARES

Ndarja e Partisë së Drejtësisë shkaktoi telashe edhe në Gjilan.

Pas krijimit të Lëvizja për Drejtësi të Sylejman Qerkezit, Partia e Drejtësisë e Ferid Aganit u largua nga koalicioni me LDK-në.

Shkak u bë drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim, Ensar Kadriu i cili shkoi me fraksionin e ri.

Ndërsa Shefi i Grupit të Këshilltarëve në LDK në Gjilan, Avdyl Aliu, ka thënë që kjo tërheqje e PD-së nga koalicioni ka prapavijë politike.

Sipas tij e njëjta në nivel qendror ka bërë koalicion me PDK-në.


Lajmi i mëparshëm
Mobilizim i jashtëzakonshëm po mbretëron në LDK-në e Gjilanit
Lajmi i mëtejshëm
VIDEO-Trump shtyen kryeministrin malazez nga rruga, ja sa arrogant sillet

Latest Comments