Radio Victoria

Kryesoret

Mbyllet portali i lajmeve të rrejshme në Kosovë

Mbyllet portali i lajmeve të rrejshme në Kosovë
0
SHARES

Portali “Kosovasot.live” që shpërndante lajme të rrejshme duke cituar mediat e tjera është mbyllur.

Pas hulumtimit të parë që bëri Indeksonline se pas kujt qendron ky portal qe po prodhon lajme jo të vërteta dhe në dëm të disa subjekteve politike, u vërtetua se aktivistë të Vetëvendosjes qendrojnë prapa këtij portali.

Më pas rasti u raportua edhe në Polici për shkak se ky portal shpërndante lajme të rrejshme duke cituar Indeksonline.

Mirëpo, ky portal sot nuk është i qasshëm, ai është mbyllur.


Lajmi i mëparshëm
KONKURS-Kompleksi " Ilirida"
Lajmi i mëtejshëm
Lutfi Haziri, ka votuar para pak castesh në shkollën fillore “Abaz Ajeti”

Latest Comments