Radio Victoria

June 2017

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- NISMA), por subjekti që përfaqëson, VV, që do ta bëjë edhe…

Nënkryetarit të AKR’së, Agim Bahtirit, i ka ndryshuar mendja për kalim në një parti tjetër, pasi që në vizitë pati sekretarin organizativ të AKR’së, Rrahim Pacollin. “Jo, unë nuk do të lëvizi nga AKR’ja unë do të jem zëri i…

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump njoftoi sot se sulmuesi i senatorit republikan, ka vdekur për shkak të plagëve të marra, pas sulmit që kreu në një terren bejsbolli në Alexandria, pranë Uashingtonit. “Sulmuesi vdiq për shkak të plagëve”, deklaroi Trump…

Qyteti i Gjilanit pothuajse u vërshua i tëri nga reshjet e mëdha të shiut gjatë ditës së sotme. Përpos shiut, moti u përcjell edhe me breshër dhe shumë erëra. Gjendja e rrugëve të Gjilanit pas këtyre reshjeve të shiut ishte…

Zgjedhjet e  11 qershorit i paraprinë një procesi të rëndësishëm për Kosovën, formimi i Qeverisë. Pas rezultateve të zgjedhjeve të cilat u shoqëruar me disa parregullsi që i identifikoj edhe misioni vëzhgues i BE-së, kjo e fundit pret që akterët…

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka arritur të marrë rreth 2 mijë vota në Mitrovicë, nga gjithsej 6184 vota të koalicionit LDK-AKR-Alternativa. Sipas burimeve të KosovaPress-it, Mitrovica kandidatit për deputet nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, i ka…

Nën përkujdesjen e kryetarit Lutfi Haziri, Komuna e Gjilanit do të shënoj 15 qershorin – Ditën e Çlirimit, ku janë të parapara të mbahen një sërë aktivitetesh. Përveç tjerash, në kuadër të kësaj dite do të bëhet edhe zhvendosja e…