Radio Victoria

Kryesoret

BE: Presim nga krerët politik të formojnë sa më shpejtë Qeverinë

BE: Presim nga krerët politik të formojnë sa më shpejtë Qeverinë
0
SHARES

Zgjedhjet e  11 qershorit i paraprinë një procesi të rëndësishëm për Kosovën, formimi i Qeverisë.

Pas rezultateve të zgjedhjeve të cilat u shoqëruar me disa parregullsi që i identifikoj edhe misioni vëzhgues i BE-së, kjo e fundit pret që akterët politik të formojnë Qeverinë.

Në zgjedhjet e kaluara kur vendi u fut në një kolaps politik prej 6 muajve, këtë herë BE pret që shumë shpejt të formohet ekzekutivi.


Lajmi i mëparshëm
Dështon AKR-Përplasje brenda AKR-së në mes të Agim Bahtirit dhe Behgjet Pacollit
Lajmi i mëtejshëm
U bë edhe Gjilani me lumë !

Latest Comments