Radio Victoria

VictoriA

  • ( 8772 ) Posts

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- NISMA), por subjekti që përfaqëson, VV, që do ta bëjë edhe…

Nënkryetarit të AKR’së, Agim Bahtirit, i ka ndryshuar mendja për kalim në një parti tjetër, pasi që në vizitë pati sekretarin organizativ të AKR’së, Rrahim Pacollin. “Jo, unë nuk do të lëvizi nga AKR’ja unë do të jem zëri i…

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump njoftoi sot se sulmuesi i senatorit republikan, ka vdekur për shkak të plagëve të marra, pas sulmit që kreu në një terren bejsbolli në Alexandria, pranë Uashingtonit. “Sulmuesi vdiq për shkak të plagëve”, deklaroi Trump…

Qyteti i Gjilanit pothuajse u vërshua i tëri nga reshjet e mëdha të shiut gjatë ditës së sotme. Përpos shiut, moti u përcjell edhe me breshër dhe shumë erëra. Gjendja e rrugëve të Gjilanit pas këtyre reshjeve të shiut ishte…

Zgjedhjet e  11 qershorit i paraprinë një procesi të rëndësishëm për Kosovën, formimi i Qeverisë. Pas rezultateve të zgjedhjeve të cilat u shoqëruar me disa parregullsi që i identifikoj edhe misioni vëzhgues i BE-së, kjo e fundit pret që akterët…

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka arritur të marrë rreth 2 mijë vota në Mitrovicë, nga gjithsej 6184 vota të koalicionit LDK-AKR-Alternativa. Sipas burimeve të KosovaPress-it, Mitrovica kandidatit për deputet nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, i ka…

Nën përkujdesjen e kryetarit Lutfi Haziri, Komuna e Gjilanit do të shënoj 15 qershorin – Ditën e Çlirimit, ku janë të parapara të mbahen një sërë aktivitetesh. Përveç tjerash, në kuadër të kësaj dite do të bëhet edhe zhvendosja e…

Kryetari i AAK-së në Gjilan dhe kandidati për deputet në Parlamentin e Kosovës, Rexhep Kadriu, ka kryer obligimin e tij qytetarë duke votuar në qendrën e votimin të fshatit Përlepnicë. “Unë sapo e përfundiva obligimin dhe të drejtën time Kushtetuese…

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, njëherit nënkryetar në nivel qendror, Lutfi Haziri, ka votuar para pak castesh në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, në Gjilan, ku ka apeluar për zgjedhje të mira e të qeta. “Sot…

Portali “Kosovasot.live” që shpërndante lajme të rrejshme duke cituar mediat e tjera është mbyllur. Pas hulumtimit të parë që bëri Indeksonline se pas kujt qendron ky portal qe po prodhon lajme jo të vërteta dhe në dëm të disa subjekteve…