Radio Victoria

Gjilani

  • (1337) Posts

Në Gjilan është mbajtur sot punëtori për finalizimin e draft strategjisë për mbështetjen e grave në biznes, e cila është organizuar nga Komuna e Gjilanit, respektivisht drejtoria për Zhvillim Ekonomik, në bashkëpunim me organizatën Qendra Kosovare për Mbeshtetjen e Biznesit…

Komuna e Gjilanit së bashku me donatorët kanë vënë sot gurthemelin e shtëpisë për familjen e Refik Aliut nga Capari, në kuadër të mbrëmjes humanitare “Pak nga ne, shumë për ata”, e realizuar me iniciativë të kryetarit Lutfi Hazirit në…

Ish-kryetari i Gjilanit Qemajl Mustafa doli sot para gjyqit nën akuzën për shpërdorim detyre. Sa ishte kryetar i Gjilanit në periudhën 2008-2013, Qemajl Mustafa sallën e asamblesë së kësaj komune e kishte shfrytëzuar për prezantim të projekteve dhe debat me…

Ka nisur në Gjilan koferenca një ditore me temën, “Gjilani si shembull i qytet​arisë me zero kriminalitet fatal për motive të ulta për mëse tri vite”, e cila është organizuar nga kryetari Lutfi Haziri dhe ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi,…

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë sot homazhe tek varrezat e shtatë martirëve të fshatit Llovcë, të ekzekutuar nga forcat paramilitare serbe 18 vite më parë. Me këtë rast, kryetari Haziri ka thënë se ky është një…

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të mërkurën është mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të veprimtarit të çështjes kombëtare, Ilir Mustafa, ku të pranishëm ishin institucione lokale e qendrore, familjar e…

Komuna e Gjilanit ka nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Punëve të Brenshme dhe Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), të mbështetur nga Ambasada e Italisë, për angazhimin e komunitetit në fushën e parandalimit të radikalizimit….

Nën organizimin e Policisë së Kosovës në Gjilan, është mbajtur sot një ligjëratë kundër ekstremizmit që shpien në terrorizëm, në të cilën ka marrë pjese kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, përfaqësues nga Drejtoria Kundër Terrizizmi në kuadër të PK në…

Reagimi i djeshëm I shefit të AAK në Gjilan, z. Rexhep Kadriu, përmes një gjuhe e fjalori të pakulturuar dhe aspak politik ,  me rastin e aderimeve të reja të disa aktivistëve  dhe  anëtarësisë së AAK-në PDK,  për hirë të…

9 vjet shtet. Koncerti festiv për fëmijë ishte madhështor dhe u mbajt në sheshin që e mban emrin e kolosit të kombit, Agim Ramadani.