Radio Victoria

Kryesoret

  • (1371) Posts

Kryetari i Prishtinës – njëkohësisht kandidat për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje – Shpend Ahmeti, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit tha se fituese zgjedhjeve nuk është koalicioni PAN (PDK-AAK- NISMA), por subjekti që përfaqëson, VV, që do ta bëjë edhe…

Nënkryetarit të AKR’së, Agim Bahtirit, i ka ndryshuar mendja për kalim në një parti tjetër, pasi që në vizitë pati sekretarin organizativ të AKR’së, Rrahim Pacollin. “Jo, unë nuk do të lëvizi nga AKR’ja unë do të jem zëri i…

Zgjedhjet e  11 qershorit i paraprinë një procesi të rëndësishëm për Kosovën, formimi i Qeverisë. Pas rezultateve të zgjedhjeve të cilat u shoqëruar me disa parregullsi që i identifikoj edhe misioni vëzhgues i BE-së, kjo e fundit pret që akterët…

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka arritur të marrë rreth 2 mijë vota në Mitrovicë, nga gjithsej 6184 vota të koalicionit LDK-AKR-Alternativa. Sipas burimeve të KosovaPress-it, Mitrovica kandidatit për deputet nga radhët e AKR-së, Agim Bahtiri, i ka…

Kryetari i AAK-së në Gjilan dhe kandidati për deputet në Parlamentin e Kosovës, Rexhep Kadriu, ka kryer obligimin e tij qytetarë duke votuar në qendrën e votimin të fshatit Përlepnicë. “Unë sapo e përfundiva obligimin dhe të drejtën time Kushtetuese…

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, njëherit nënkryetar në nivel qendror, Lutfi Haziri, ka votuar para pak castesh në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, në Gjilan, ku ka apeluar për zgjedhje të mira e të qeta. “Sot…

Portali “Kosovasot.live” që shpërndante lajme të rrejshme duke cituar mediat e tjera është mbyllur. Pas hulumtimit të parë që bëri Indeksonline se pas kujt qendron ky portal qe po prodhon lajme jo të vërteta dhe në dëm të disa subjekteve…

Pas rrëzimit të qeverisë Mustafa me 79 vota pro, 34 kundër dhe 3 abstenim në KIvend, ka ardhur lajmi i parë i keq për qytetarët e Kosovës. Pas reagimeve të ambasadave në Kosovë, ka ardhur edhe reagimi i Natalia Apostlova,…

Një nga themeluesit e VMRO-së, njëherësh edhe kryetar i Forumit të Patriotëve Mendjelirë, Vlladimir Zmejkovski, i ka bërë thirrje Nikola Gruevskit të dorëhiqet nga kryesia e kësaj partie. Ai gjithashtu e akuzon Gruevskin për lojëra të pista, kriminalizim të shërbimeve…