Radio Victoria

Kuriozitete

  • (186) Posts

Bleona Qerreti ka nevojë për “lekë”. Kështu së paku është dhënë alarmi nga ajo me një postim në Instagram. Pavarësisht se po takohet kohëve të fundit me shumë bosa e milionera, Bleona prapë se prapë lakmon paratë. “Kam nevojë për…

Prej piramidave të Gizës e deri tek varret e Luxor, monumentet e lashta të Egjiptit kanë qenë të mbushura me përplot mistere për mijëra vjet. Ekspertët tani besojnë se janë gati që të gjejnë një ‘pjesë të fshehur’ në Piramidën…

Lideri rus, Vladimir Putin, është adhurues i madh i gjërave me shkëlqim, ndërsa masivi Kondyor në Siberinë lindore është miniera e mineraleve të tij të preferuara. Putini besohet se ka një pasuri prej 150 milionë funteve, për çka bën një…

Këta janë emrat më të çuditshëm të fshatrave shqiptare në Kosovë dhe Shqipëri Këta emra janë aq të çuditshëm dhe  qesharak sa që banorët që jetojnë në këto fshatra ju vijen turp t`i përmendin nga vijnë.  Ja emrat: Vithkuqi –…

Një studim i pazakontë i një grupi shkencëtarësh suedezë, thotë se numri i këpucëve tua, mund të tregojë se sa gjatë do të jetoni. Hulumtimi që ka filluar në vitin 1987 ka analizuar 800 njerëz. Studimi i ri është përsëritur…

Vetëm ideja e të qenit në tavolinë me një ari që peshon 136 kilogramë, mjafton për të larguar të gjithë njerëzit nga dreka e tyre. Por për këtë çift nga Rusia, kjo është diçka krejtësisht e zakonshme. Svetlana dhe Yuri…

Skiatorët janë frikësuar pasi në vend pushimin e Formigal në Pyrenees janë në alarm për shkak se është parë një mostër i bardhë, e që besohet se është një Yeti. Yeti ose ndryshe njeriu i malit. Thuhet se është më…

Për t’u bërë pasanik dy janë rrugët; shumë punë dhe fat. Por një i ri nga Tanzania zgjodhi një të tretë; t’i drejtohet një “magjistareje” për këshilla. Këshilla e magjistares ishte makabre. Ajo i thotë që të “varrosë të gjallë”…

Kujdes! Në rast se shihni këtë aplikacion në “Facebook” mos e hapni, pasi shumë shpejt informacionet tuaja do të mund t’i shihni në “duart” e ndonjë personi të tretë. Aplikacioni i quajtur “Most Used Words” në “Facebook” mund të vjedhë…

Një kompani teknologjike thotë se po punon në një projekt, që do bëjë të mundur transferimin e ndërgjegjes njerëzore në një trup artificial pas vdekjes. Ky duket si një skenar filmash fantashkencë, por kompania Humai thotë se po punon për…