IMG_2138

9 vitet e Lëvizjes në Gjilan

Lëvizja VETËVENDOSJE! në Gjilan është themeluar më 20 gusht të vitit 2005. Thirrja e Lëvizjes në atë kohë ka qenë, Ne jemi Lëvizje dhe duam vetëvendosje. Ne jemi Lëvizja VETËVENDOSJE!- tha Luan Aliu ...
foto.php

Çlirimtar nga Gjilani, ndërron emrin në Ebu Beker

Çlirimtar Sylejmani nga Gjilani, ka 4 vite që falet në xhaminë “El Kudus”, imami i së cilës, Zekirja Qazimi është në arrest shtëpiak, raporton KTV. 16 vjeçari ka dy vite që ka ndërpre mësimet dhe tan...
00_12_13879096971702055286

Kajtazi:Qka mendon Lirije Kajtazi për Bukoshin

Vetëvendosje e ka rastin të bëhet pjesë e Qeverisë dhe ta shohë fuqinë e vet përballë qytetarëve të Kosovës. Nëse s’hyn në Ekzekutiv, VV pashmangshëm do t’iu kontribuojë kushtëzimeve të partive tjera...
mf_7280_al_centora_combine_harvester_working_in_wheat_field_2(1)

Gjilani sivjet, me më pak grurë

Kombajnat nuk janë më nëpër arat e komunës së Gjilanit. Këtë fundjavë fushata e korrje-shirjeve ka përfunduar edhe zyrtarisht. Kombajna e fundit është parë në arën e Hetem Ajetit, nga fshati Malishev...
04_04_14_64179_a

Qemajl Mustafa: PDK-ja në opozit do ti bënte hajër

Qemajl Mustafa në një intervistë për “Epokën e re” ka folur për situatën e krijuar politike në vend. Ai ka thënë se pret që vendimi i Gjykatës Kushtetuese ta zhbllokojë situatën e krijuar, pavarësish...
f1_21vetevrasje1337600332

Gjilan-Vetë vritet një 14 vjeqar në fshatin Ranilluk

Policia e Kosovës në Ranillug e ka pranuar një informat për një rast që dyshohet të jetë Vetëvrasje që kishte ndodhur në fshatin Ranillug sot rreth orës 11:45 minuta. Njësitet patrolluese me urgjencë...
hoxha

Gjilan- Po, ështe arrestuar imami Zekerija Qazimi

Si rezultat i hetimeve disamujore, në ndërlidhje me rastin e arrestimit të katër (4) personave gjatë muajit qershor 2014 në Kaçanik për veprat e njëjta penale, sot me datën 14/8/2014 në orët e hershm...