Radio Victoria

Sport

  • (180) Posts

Gazeta më e lexuar beogradase “Blic” shkruan se shteti i  vetquajtur Kosovë fitoi medalën e artë në Olimpiadë. Në vazhdim thuhet se ajo ishte edhe favorite në këtë kategori.

Majlinda Kelmendi e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka bërë krenar gjithë shqiptarët….

Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke u kualifikuar në finale të Lojërave Olimpike Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ia ka siguruar Kosovës medaljen e argjendtë pas kualifikimit në finale të ‘Rio 2016’, transmeton Gazeta Express. Majlinda mposhti në…

Para pak ditësh, Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka pranuar një letër nga UEFA, në të cilën jepen udhëzime për gjyqtarët kosovarë dhe instruktorët e tyre. Pos tjerash, UEFA ka kërkuar që për fillim të trajnohen tre gjyqtarë (një…

FIFA sot do të vendosë nëse do të pranojë Kosovën në këtë organizatë. Federata Botërore e Futbollit (FIFA) sot do të mbaj ditën e dytë të Kongresit të 66’ të saj, ku ndër të tjera do të vendosë edhe për…

Mediat serbe publikuan lajmin për pranimin e Kosovës në UEFA. Papagajtë serbë, këtë lajm e pritën të shokuar. Përdorën shprehjet “skandal”, “e ashtuquajtura”, “megjithatë, Kosova në UEFA”. Gazeta online “Veçernje novosti” lajmin e titullon:SKANDAL U BUDIMPEŠTI: UEFA ipak primila tzv….

Tomislav Karadzic pas pranimit të Kosovës në UEFA, ka thënë se ky vendim është fatal për sportin. Vendimi i Kongresit të UEFA’s me 28 vota pro dhe 24 vota kundër, ka shpallur republikën e vetëshpallur të Kosovës pjesë e UEFA’s….

Vesa Ibrahimi gjilanasja që ka lindur në Zagreb të  Kroacisë (25.12.2001), është nxënëse e klasës VIII/2 në shkollën fillore  “Abaz Ajeti” në Gjilan, ku përveç që është nxënëse e dalluar në mësime, dallohet edhe në sport, pasi  ajo  për vitin…

Kryesia e KF Gjilanit ka mbajtur takim pas ndeshjes, Feronikeli – Gjilani, ku ka diskutuar rreth këtij takimi dhe ka lëshuare këtë deklaratë: Deri në minutën e 79’ të këtij takimi gjithçka ishte në rregull, por pas momentit të ndëshkimit…

Liverpooli e ka shkatërruar Manchester Cityn pasi e ka mposhtur me rezultat 4:1 midis Etihad Stadium Skuadra e Jurgen Klopp, dhuroi spektakël në Etihad Stadium pasi fitoi me rezultat 4:1, duke treguar se vërtetë po krijon një skuadër të fuqishme….